טראומה בעבודה | טראומה בעקבות התעללות במקום העבודה

 

 

מקום העבודה מהווה עבור מרבית האנשים הבוגרים, חלק משמעותי בחיים והם מבלים בו חלק ניכר משעות הפעילות. מקום העבודה גם טומן בחובו התמודדויות ואתגרים רבים. בהקשר לעיסוקנו כאן, המצבים האפשריים למקרים טראומטיים הם רבים, חלקם קשורים לתחום המקצועי.

 

כבאים, שוטרים, אנשים העוסקים בהצלת חיים כמו חובשים, פרמדיקים ורופאים עלולים להיות חשופים כתוצאה מעבודתם לאירועים קיצוניים. מדובר באירועים שבהם נפגעים אנשים באירועי אסון כמו שריפות, תאונות דרכים, פיגועי טרור, קריסה של מבנים וכד'.

 

כאן אנחנו יכולים לראות פוטנציאל לפגיעה נפשית במקום העבודה שקשורה לאירועים יוצאי דופן, לעיתים למרות הניסיון וההכשרה של אנשי המקצוע.

אפשר לשייך מקרים כאלה למאפיינים של טראומה שמתרחשת בעקבות אירוע אחד, כפי שהוסבר קודם, אך בקרב אנשי מקצוע יכולה ללא ספק להיות גם השפעה מצטברת, כל מקרה לגופו.

 

בהקשר אחר, ראינו כי טראומה יכולה להיווצר מתוך סדרה של אירועים שאינם בהכרח דרמטיים כל אחד בפני עצמו. התעללות נפשית בעבודה היא דוגמא לכך.

 

התעללות נפשית במקום העבודה מבוססת במרבית המקרים על הבדלים ביחסי הכוח בהיררכיה הארגונית ועלולים להימשך לאורך זמן. השפלות, התעללות מילולית ומניעת הטבות הם חלק מהמרכיבים המאפיינים מצבים שכאלה.

 

התעמרות בעבודה מתאפשרת במקרים רבים כאשר ההנהלה הבכירה אינה מעורה או שאינה מעוניינת להיות מעורה במתרחש ביחסים בין מנהלים הפועלים תחת ניהולם לכפיפים שלהם. הסיבות לכך יכולות להיות רבות, אך לא כאן המקום להרחיב על כך. מהצד השני, התעללות נפשית במקום העבודה מתאפשרת גם מתוך החשש של האדם שנפגע פן יבולע לו עוד יותר, אולי עד כדי פיטורין.

 

התעמרות במקום העבודה שנמשכת לאורך זמן והיעדר תגובה הם חלק מהגורמים להיווצרותה של טראומה. צלקות האירועים הללו יכולים לתת את אותותיהם במהלך התקופה בה הדברים קורים, אולם כפי שכבר נוכחנו לדעת, גם בהמשך.

 

 

נכתב על ידי, איציק לוי

 

פסיכואנליטיקאי, עובד סוציאלי (מ.ר 23671)

 

עוד בנושא טראומה ופוסט טראומה: